birds

Українське товариство охорони птахів (ТОП) — національна громадська природоохоронна організація, заснована в 1994 році як перша неурядова організація з охорони птахів в Україні. Нині Товариство є українським партнером BirdLife International — всесвітньої асоціації природоохоронних організацій.

Наша мета — попередити зменшення чисельності та зникнення птахів, підтримувати різноманіття їх видів у природі шляхом збереження та охорони ключових екосистем, що є визначальними для птахів і людей, а також сприяти посиленню ролі громад завдяки природоохоронним заходам. 

Проблеми, які стосуються птахів і довкілля, складні й масштабні. Щоб наші дії були ефективними й успішними, ми зосереджуємо свої зусилля в першу чергу на охороні птахів, яким загрожує найбільша небезпека, — це види, занесені до Червоної книги України і європейського та міжнародного червоних списків — а також на збереженні територій і середовищ існування таких видів.

about1.jpg
Фото: ТОП
about2.jpg
Фото: Сергій Канциренко

Товариство — це громадська організація, що опирається на підтримку своїх членів і прибічників. Членство в організації відкрите для всіх охочих, наші лави єднають природоохоронців, любителів птахів, науковців і аматорів — усіх, хто цікавиться птахами і кому не байдужі проблеми охорони довкілля. Керівним органом ТОП є З’їзд членів, що ухвалює стратегію і головні напрями діяльності організації. У період між з’їздами Товариством керує демократично обрана Рада, поточну роботу виконує Секретаріат.