← Всі цікавинки

Що робити з пташеням?



Навесні та влітку досить розповсюдженими є зустрічі з пташенятами, які сидять на землі або стрибають поруч без будь-яких ознак, що їхні батьки десь поруч. 

Якщо ви знайшли пташеня та не впевнені, що роботи, прочитайте наші поради. 

У пташиному світі свої правила дорослішання. Малечі потрібно швидко ставати самостійними. Молодих оперених птахів називають злітками або поршками. Вони тільки починають освоювати політ і готуватися до самостійного життя. Як зрозуміти, що це поршок і з ним усе гаразд?

drozd.jpg
Дрізд від кладки до злітків. Фото: Станіслав Мартінсон

Якщо пташеня вже має добре оперення (непухове), але поки не літає – це нормально. Більшість злітків спочатку залишають гніздо та лише згодом здійснюють свій перший політ.  Їх спроби опанувати навичку можуть відбуватися з трави або гілки дерева.  

Якщо пташеня міцно чіпляється за гілку або сидить у траві, кущах, а при спробі його зловити тікає або починає голосно пищати – ознака здорового підлітка, який робить перші кроки до самостійного життя. 

 

PIC_9021.JPG
Лебедь-шипун. Фото: Володимир Кучеренко

Якщо батьків-птахів немає поруч або вони літають навколо з неспокійними криками – це частина  природного задуму. Батьки залишають поршків, щоб подбати про їжу. Також вони голосно спілкуються з малечею, щоб мати зв’язок з ними  й, можливо, корегувати дії злітка.  Птахи знайдуть і нагодують своїх дітей, навіть якщо вони досить далеко відійшли від гнізда.  
Єдина умова, коли варто втрутитися й можливо трішки перемістити пташеня – якщо воно опинилося на дорозі з активним рухом. Тож раптом ви помітили злітка в небезпечній зоні, краще посадіть його в найближчий кущ або зарості трави, а не несіть його додому. Швидше за все, батьки знайдуть своє потомство і продовжать його годувати. Якщо ви будете знаходитися поруч з пташеням, імовірно, батьки триматимуться подалі, поки відчуватимуть небезпеку. Радимо приглядати за малечею на відстані. 

знайшли пташеня залишити на місці Чи рятувати.png

Висновок:

Якщо у пташеняти немає виражених травм – дайте йому спокій. Догляд за жовторотиком удома не лише копітка, але й малоперспективна справа. Такому птахові буде дуже важко адаптуватися в природі, якщо його сім'ю замінили ви.

← Всі цікавинки